GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Teservis 4322521
*
nr 432 2521
Teservis
ca 15 del, Gefle
Utrop:
300 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 oktober 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/10 16:55:31
1
450 kr
9/10 12:00:14
2
350 kr
9/10 15:44:01
3
Vinnande bud
9/10 15:53:28
2
550 kr
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik svensk keramik svenska keramiker tekopp tekoppar teservis
-
3011 Teservis
20 delar, Lomonosov, Cobalt Net, Ryssland, 8 kaffe..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:58
-
3153 Teservisdelar
11 delar, 1800-tal, bland annat guldkant
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:53
*
Teservis
nr 432 2521
Teservis
ca 15 del, Gefle
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 oktober 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/10 16:55:31 | 1 | 450 kr |
9/10 12:00:14 | 2 | 350 kr |
9/10 15:44:01 | 3 | Vinnande bud |
9/10 15:53:28 | 2 | 550 kr |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik svensk keramik svenska keramiker tekopp tekoppar teservis
-
3011 Teservis
20 delar, Lomonosov, Cobalt Net, Ryssland, 8 kaffe..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:58 -
3153 Teservisdelar
11 delar, 1800-tal, bland annat guldkant
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:53